Opakované platby predplatného


V tomto článku sa dočítate všetko potrebné ohľadne automatického predĺženia predplatného aktivovaním opakovaných platieb na našom portále.

Väčšia bezpečnosť a zjednodušenie platieb na internete – opakovaná platba


Prídete do obchodu, vyberiete si tovar, zaplatíte. V modernej dobe stále viac zákazníkov platí kartou. Zrejme aj vy. Vložíte kartu do terminálu, naťukáte PIN, potvrdíte. Hotovo. Rýchle, jednoduché, bezpečné.

Podobne to funguje aj na internete. Stále viac e-shopov prijíma on-line platby pomocou kariet. Obchodník má od vás peniaze rýchlo a bezpečne. Zo zakúpeného tovaru sa tak môžete radovať často už nasledujúci deň. Niekedy ešte v deň nákupu.

U on-line služieb, ako je napríklad Notissimo.sk, je to ešte rýchlejšie. Ponúkané služby po úhrade kartou máte k dispozícii okamžite. Rýchlejšie to už nejde.

Bezpečnosť na 1. mieste


Na portáli Notissimo.sk spolupracujeme s platobnou bránou GoPay, ktorá je držiteľom licencie na prevádzkovanie „inštitúcie elektronických peňazí“. Jej činnosť podlieha regulácii zo strany Českej národnej banky aj Ministerstva financií ČR.

Náš portál, ako aj samotná platobná brána využíva najnovšie štandardy v IT technológiách, ku ktorým neodmysliteľne patrí aj použitie zabezpečeného hypertextového prenosového protokolu (https), ktorý šifruje prenos dát.

Bezpečie vašich peňazí (a kariet) je pre nás na prvom mieste.

Nemusíte zadávať údaje stále znovu


Každý vie, že platby kartou sú pohodlné. Ale je otravné stále znovu zadávať dlhé číslo karty, vaše meno, adresu či ďalšie povinné údaje.

Zrejme to poznáte: Občas zadáte niektorú cifru z toho dlhého čísla karty chybne, skomolíte nejaký údaj. Niekedy vám počas platby vypadne internet. Platba kvôli tomu neprebehne, musíte celý proces opakovať znovu.

Je to otravné, zdržujúce, niekedy na platbu proste len zabudnete. Lenže kvôli tomu môžete prísť o dodávku služieb, a to je nepríjemné. Zvlášť u služieb, ktoré platíte opakovane každý mesiac – predplatné časopisov, zálohy na energie, pripojenie k internetu, káblovú televíziu, alebo aj služby nášho portálu Notissimo.sk.

Automaticky opakovaná platbu


Prevádzkovatelia platobných brán už pred pár rokmi vymysleli perfektnú vychytávku. Uľahčenie, ktoré zlepšuje život – automaticky opakovanú platbu.

Vďaka nej môžete kartou platiť opakovane, automaticky. Podobne ako keď vo svojej banke zadáte často používaný trvalý príkaz na úhradu – dnes úplne bežná vec.

Je to otravné, zdržujúce, niekedy na platbu proste len zabudnete. Lenže kvôli tomu môžete prísť o dodávku služieb, a to je nepríjemné. Zvlášť u služieb, ktoré platíte opakovane každý mesiac – predplatné časopisov, zálohy na energie, pripojenie k internetu, káblovú televíziu, alebo aj služby nášho portálu Notissimo.sk.

Výhody opakovanej platby


  • Pravidelná platba prebieha opakovane automaticky, v intervale, aký si pri platbe zvolíte (mesačný, polročný alebo ročný).
  • Vyhnete sa ručnému zadávaniu čísel z karty pred každým koncom predplateného obdobia.
  • Zabezpečíte si tak kontinuálny prístup k službám na našom portáli.
  • Eliminujete vloženie chybných údajov, zabránite tak prípadným problémom.
  • Vaše peniaze a karta sú v bezpečí. Platobná brána pre komunikáciu s bankou využíva 3D-Secure – zabezpečenie, ktoré používajú aj kartové asociácie Visa či MasterCard. Prevádzkovatelia služieb, ani my na portáli Notissimo.sk, údaje o vašej karte k dispozícii nemáme. Iba platobná brána, vy a vaša banka.
  • Ušetríte si starosti a čas. Platba prebehne, aj keď pri sebe nemáte zrovna kartu, napríklad na cestách, na dovolenke, v zahraničí.
  • Nasledujúcu opakovanú platbu môžete kedykoľvek zrušiť. Zrušenie je bezplatné.


Opakovaná platbu môžete kedykoľvek zrušiť


Opakovanú platbu viete kedykoľvek jednoducho zrušiť kliknutím na tlačidlo "Zrušiť opakované platby" vo svojom účte, prípadne zaslaním emailu na adresu office@notissimo.sk alebo správou TU.


A to je celé. Po dokončení predplateného obdobia už z vašej karty žiadna ďalšia opakovaná platba z portálu Notissimo.sk neprebehne. Nabudúce už musíte údaje z karty zadať manuálne. Opakovaná platba sa ukončí automaticky aj vtedy, ak skončí platnosť vašej karty.


Ako aktivovať opakovanú platbu?


Pri voľbe predplatného zaškrtnite políčko "Opakovať platbu". Na možnosť predplatného sa dostanete napr. v používateľskom menu v možnosti "Môj účet".


Ako sa dozviem, že opakovaná platba prebehla v poriadku?


Každú opakovanú platbu vám potvrdíme e-mailom, do ktorého priložíme aj faktúru.


Aká je frekvencia opakovaných platieb?


Platby sa budú opakovať na základe zvoleného predplatného. Ak si vyberiete mesačné predplatné, tak platba sa bude opakovať každý mesiac, ak polročné, tak opakovanie bude každý polrok a obdobne to je aj pri ročnom predplatnom.


Aká je maximálna čiastka opakovaných platieb? Je čiastka fixná alebo variabilná?


Opakované platby budú v hodnote predplatného, aké si na začiatku zvolíte. Aktuálny cenník predplatného nájdete TU. Čiastka opakovaných platieb Vám ostane rovnaká počas celej doby aktívneho predplatného.


Čo sa stane, keď zruším opakovanú platbu?


Po skončení predplateného obdobia vám automaticky deaktivujeme prístup k službám portálu Notisssimo.sk.


Akou formou budeme s Vami komunikovať?


Komunikácia so zákazníkom prebieha elektronickou formou prostredníctvom e-mailovej adresy uvedenej pri registrácii.


Nevidím odpoveď na moju otázku týkajúcu sa opakovaných platieb, poradíte mi?


Napíšte nám, prosím, na office@notissimo.sk alebo odošlite správu TU. Vašu otázku zodpovieme.